Srpen 2009

Rozhovor - Tim Burton a Johnny Depp

23. srpna 2009 v 13:20 | Anett |  Rozhovory
"Hororový muzikál točíte jednou za život"


• Vy dva jste spolupracovali už pošesté.
Johnny, umí z Vás Tim dostat něco, co nedokáže žádný jiný režisér? A Time,
nabízí vám Johnny něco, co jiní herci nemají?

BURTON: Hlavně je ochotný zkusit úplně všechno. Je muzikální, ale není zpěvák,
a torufl si jít do jednoho z nejobtížnějších muzikálů vůbec, To chce děsnou odvahu. Věřte mi, zpěv je velmi, velmi obnažující - obzvlášť když v něm nejste školení - a člověk, který se do toho pustí, v podstatě projevuje odvahu poprat se s čímkoli. Myslím, že takhle se projevuje skutečný umělec.

DEPP: Už od chvíle, kdy jsme se s Timem poprvé setkaliv jedné malé losangeleské kavárničce, jsem mezi námi cítil okamžité spojení na několika různých úrovních. Spojuje nás fascinace absurditou a bizarnem... tehdy to bylo třeba umělé, plastikové ovoce. V té době nikomu nepřipadalo zvláštní mít něco takového na stole, a přitom je to taková úchylnost. Prostě jsme si hned padli do noty a od té doby se mu pořád snažím být co nejužitečnější. Taková divná věc třeba je, že když se obvykle připravuju na nějakou postavu, přemýšlím o ní, koncipuju jí podle svého a doufám, že na ni ostatní budou mít podobný názor. Zatímco když točím s Timem, myslím primárně na Tima a na to, abych ho nezklamal...

BURTON: Další báječná věc na něm je, že ho nebaví koukat se na sebe. Nechodí po každé klapce k monitoru kontrolovat, jak v záběru zrovna vypadal. Prostě zůstává před kamerou a ze sta procent se nabízí mně a štábu. Taková absence marnivosti je mi moc příjemná.


• No, je pravda, Johnny, že jste jedním
z mála herců, kteří jsou velikými hvězdami a přitom nekostnatí.
Nehrajete na jistotu a nebudujete si image. Čím to je a čím vás vlastně zaujal Sweeney Todd?

DEPP: Čím to je? Řekl bych, že odpověď bude někde mezi tvrdohlavostí a ignorantstvím. (úsměv) Jistě, existují schůdnější cestičky, než je ta, po které jdu já, ale upřímně řečeno, jsou zábavnější? Hrát na jistotu by mě nejspíš děsně nudilo. A pokud jde o Sweeneyho, zase to začalo s Timem. Nabídl mi ho, a když mi Tim něco nabídne, dlouho se nerozmýšlím.

BURTON: Do baletu bys asi nešel...

DEPP: Hele a víš, že jo? Určitě bych to aspoň zkusil... (smích)Bylo to na Sweeneym se začátku tak napínavé, jak se šušká?
Mám na mysli fakt, že nikdo netušil, jak jste na tom se zpěvem...?

DEPP: Řekl bych, že já sám jsem se bál nejvíc ze všech. Možná kromě Tima. Já jsem fakt nevěděl, jestli na to mám. Říkál jsem si, že se kolem hudby už nějaký čas motám, tak bych mohl zvládnout rozeznat čisté tóny od falešných. Ale netušil jsem, jestli můj hlas nebude znít, jako když někdo škrtí kachnu. Tak jsem řekl Timovi, že si něco vyzkouším, zajel jsem ke kamarádovi, který má doma v garáži nahrávací studio, a vyzkoušel si tam pár písniček. Poslal jsem tu nahrávku Timovi a on usoudil, že nám to projde.


Sweeney je nejspíš to nejtemnější, co jste zatím natočili, pravda?

BURTON: Náš definitivní propad do temnoty? Ale taky je to trochu prča, ne? Když se propadáte do hlubin deprese, je dobré vnímat to s humorem. Johnnyho Sweeney Todd je jedna z mých nejoblíbenějších postav. Dlouze jsme se bavili o starých hororových hercích, jako byli Boris Karloff a Lon Chaney.Viděli jsme to jako příležitost vytvořit postavu v podobném duchu. Velmi vzrušující.

DEPP: A taky veliká výzva. Na divadle bylo za všechny ty roky mnoho Sweeneyů, s Timem jsme pečlivě promýšleli, jak bude vypadat ten náš. Vždyť je to mimořádna příležitost: Hororvý muzikál točíte jednou za život.


Time, vaše přítelkyně (Helena Bonham Carter v roli paní Lovettové) žertovala o tom,
že jste jí donutil, aby se zúčastnila konkurzu, a pak jste s ní na tohle téma pět týdnů nemluvil a zkoušel jiné herečky.
Jak to bylo...?

BURTON: Když to podáte takhle, zní to dost slizce. Byla to náročná role a já jsem prostě nechtěl, aby to vypadalo, jako že automaticky dávám práci svojí holce. Tak jsem na ni asi byl o něco tvrdší, než bych byl na někoho jiného. Ale samozřejmě, že pro tu postavu byla naprosto ideální.


Johnny, slyšel jsem, že jste se Sachou Baronem Cohenem (Pirelli) dostali na place holičské lekce...

DEPP: No jo, furt má ještě na zádech jizvy, chudák... (smích)


On je teď samozřejmě velmi v kurzu. Jak jste se k sobě vzájemně dostali?

BURTON: To bylo už po premiéře Borata. Jednoduše přišel na konkurz. Přinesl si hudbu ze Šumaře na střeše a v podstatě nám ho ve studiu celého přezpíval. (smích) Bylo to skvělé. Vážil jsem si toho, že s takovým čerstvým úspěchem mohl dělat spustu různých věcí, ale rozhodl se pro tuhle naši roličku.


Natočili jste bez pochyby nejkrvavější muzikál všech dob...

DEPP: No, třeba South Park...

BURTON: Nech ho mluvit... (smích)


• ... není to veliká komerční překážka?

BURTON: Risk to samozřejmě je, ale podle mého nutný. Viděl jsem na divadle nejrůznější produkce a některé se snažily být korektnější a to násilí uhladily. Žádná krev stříkající metry po pódiu. A ono to tam chybělo. Tahle show vychází ze starých, grandiózních melodramta a potoky krve do ni prostě patří.


Prosím nekopírovat! Opisovala jsem to z časopisu CINEMA.


Johnny Depp - životopis

23. srpna 2009 v 11:48 | Anett |  Johnny Depp
Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp II. (* 9. června 1963) je americký herec, známý zvláště pro své výkony ve filmech Střihoruký Edward, Ed Wood, Piráti z Karibiku, Mrtvý muž nebo Karlík a továrna na čokoládu. Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

Je ženatý s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradis. Mají dvě děti, dceru Lily-Rose Melody (* 1999) a syna Johna "Jacka" Christophera (* 2002), kterému říká Jack podle hrdiny filmu Piráti z Karibiku Jacku Sparrowi. Dříve se také věnoval hudbě. Žijí střídavě ve Francii, v Los Angeles a na Bahamách.

Má tři starší sourozence, sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako jeho osobní manažerka, sestru Debbie a bratra Daniela Deppa, který se živí psaním scénářů. Má indiánské, německé a irské předky ( jeho prababička byla čistokrevná indiánka z kmenu Cherokee). Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Johnny Depp se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho. Co se týče Johnnyho kapely The Kids, tak jsou stále úspěšní a občas uspořádají koncert i dnes.

Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou. Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever" (opilec navždy). Johnny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě. Ve 20 letech se oženil s filmovou maskérkou Lori Anne Allyson, ale o dva roky později se rozvedli. Také nějakou dobu žil s Jeniffer Grey.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave"). Tento film nejen režíroval, ale hrál i hlavní roli a podílel se na scénáři. Do vedlejších rolí obsadil např. Iggyho Poppa nebo Marlona Branda. V roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace v Paříži "Man Ray".

Johnny má dvě děti, dceru a syna. Dne 27. 5. 1999 se mu v 8:25 večer nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho partnerka je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradis. Vanessa Paradis je ve Francii velmi oblíbená, vydala mnoho alb a zatím poslední je album Divinidylle (2007), za které doslata několik cen. Johnny s ní na tomto albu spolupracoval - namaloval jí přední obal a režíroval její videoklip k písni L´incendie, kde se také objevil. Podílel se i na jejích starších deskách. S Johnnym Deppem žije Vanessa od roku 1998 a jsou poklánáni za nejzamilovanější pár Hollywoodu. S Vanessou žije Johnny ve Francii, i když mají i domy v Los Angeles, v Londýně, v Paříži, spoluvlastní restauraci v Paříži a vlastní ostrov v Karibiku. Když byly jejich dcerce Lily-Rose 3 roky, tak se jejich rodina rozrostla o dalšího člena. 9. dubna 2002 se jim v 1:30 v noci narodil syn, který se jmenuje po svém otci, tedy John Christopher Depp III, ale říkají mu Jack. Obě jména svých dětí si nechal Johnny vytetovat na tělo, nápis : "Lily-Rose" má vytetovaný na hrudi u srdce a: "Jack" má na levé ruce pod letícím vrabčákem (vzpomínka na Piráty z Karibiku). Zatímco ostatní hollywoodské hvězdy prodávají fotografie svých dětí za miliony dolarů, Johnny a Vanessa se k podobným praktikám nikdy nesnížili. Děti se snaží před novináři chránit a Johnny Depp se nechal slyšet, že jestli někdy nachytá nějakého paparazziho jak fotí jeho děti, tak bude paparazzi velice litovat - koneckonců v minulosti byl Depp za napadení dotěrného paparazziho několikrát zatčen. Soukromí svých dětí si pár velmi střeží.

19. listopadu 1999 Johnny Depp přijal svou hvězdu na slavném Hollywoodském chodníku slávy.

V roce 2001 se Depp objevil ve snímku Z pekla v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače. Ve stejném roce předvedl výborný výkon ve filmu Kokain, kde hrál drogového pašeráka George Juunga. S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů Střihoruký Edward a Ed Wood také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu Karlík a továrna na čokoládu nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu Mrtvá nevěsta Tima Burtona.

Johnny Depp získal nominaci na Oscara, Zlatý globus, cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J. M. Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě (2004), kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem. Depp také získal nominaci na Oscara, BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2001). Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže V roce 2007 se objevil v posledním díle Pirátů z Karibiku -
Piráti z Karibiku na konci světa

Další jeho snímkem je Libertine (2004) od Laurence Dunmorea, kde si zahrál básníka ze 17. století se slabostí pro ženy. Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samantha Morton. Z dalších jeho filmů jmenujme např.Tajemné okno Davida Koeppa nebo Tenkrát v Mexiku od Roberta Rodrigueze. Velmi úspěšný byl i Johnnyho další film, muzikálový horor: Sweeney Todd - Ďábelský holič z Fleet Street , za ketrý byl nominován na Oscara a získal Zlatý Globus. Film režíroval Tim Burton, a co se týče spolupráce Tima a Johnnyho, tak kromě toho, že je pojí dlouholeté přátelství, spolu natočili už šest filmů a točí další. Johnnyho další filmy jsou Veřejní nepřátelé (2009), kde si zahrál gangstera Johna Dillingera, Alenka v říši divů (2010), kde měl malou roličku Kloboučníka - opět režie Tima Burtona a film Imaginarium of Dr. Parnassus, kde nahradil zesnulého herce Heatha Ledgera.
Zatím nejnovější film, který Johnny natáčí je The Rum Diary.

Zajímavosti:
- Na levé ruce má osm jizev, protože řezáním do vlastního těla si zaznamenává různé životní události.
- Má na těle více než 13 tetování: jména svých dětí a matky, letícího vrabčáka, hlavu indiána, lebku s nápisem "Smrt je jistá", převrácený trojůhelník, ozdobný nápis "Since Exile Channing", symbol "The Brave" ze stejnojmeného filmu, malou trojku, tři malá srdíčka (=Vanessa, Lily-Rose, Jack), tři malé trojúhelníky, malý otazník a další.
- Je kmotrem prvorozeného syna herečky Heleny Bonham Carter a režiséra Tima Burtona - Billyho Raye Burtona (nar.2003).
- Mezi jeho blízké přátele patří kromě Burtona a Iggyho Popa také kytarista skupiny Rolling Stones -Keith Richard. Když se Johnny dozvěděl, že bude hrát Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku, tak postavu svým způsobem stvořil podle něj.


Ocenění:

1990:
ShoWest Award

1996:
London Critics Circle Film Awards (Ed Wood a Don Juan de Marco)

1998:
Golden Aries (Russian Guild of Film Critics) (Strach a hnus v Las Vegas)

1999:
Hollywood Walk of Fame (=Hvězda na Hollywoodském chodníku slávy)
César Awards, France

2000:
Blockbuster Entertainment Awards (Sleepy Hollow)

2004:
Screen Actors Guild Awards
MTV Movie Awards (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
MTV Movie Award Mexico (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
IFTA Award (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly)

2005:
People's Choice Awards (Hledání Země Nezemě)

2006:
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
People's Choice Awards (Karlík a Továrna na čokoládu)

2007:
MTV Movie Awards (Nejlepší herecký výkon)
People's Choice Awards: Favorite Male Action Star
Favorite Male Movie Star
Favorite On Screen Couple
(Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže)
Teen Choice Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
Golden Globe (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)

2008:
People's Choice Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
Kid's Choice Award (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
MTV Movie Awards (Piráti z Karibiku: Na konci světa)
MTV Movie Awards (Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)
National Movie Awards (UK)
(Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street)

Úvod

22. srpna 2009 v 12:44 | Anett |  Fanclub
Vítáme Vás na fan stránkách Johnnyho Deppa.
Stránky byly vytvořeny dvěmi bláznivými fanynkami Johnnyho Deppa. Obě jsme metalistky a můžete nás najít také na naších blogách-JiliAnna (frozen-sun.blog.cz), Anett (angelic-fall.blog.cz).

Naše ikony:

frozen-sun.blog.cz
angelic-fall.blog.cz


Děkujeme za každou návštěvu fanclubu. Tím mluvím určitě i za JiliAnnu.

Anett a JiliAnna